/style/images/logo.png
/style/images/slider-left.jpg /style/images/slider-right.jpg
http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/08/22/groblje.jpg

А кога и Скопје : Загреб добива крематориум и гробишта за миленици.

Хрватската престолнина Загреб оваа есен добива гробишта за миленици , крематориум како и голем парк за кучиња.

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/08/18/1.jpg

Ден на АРМ , презентација на службените кучиња во работните активности .

Ден на АРМ , презентација на службените кучиња во работните активности . Викендов беше традиционално обележан денот на нашата Армија , Армијата на Република Македонија.

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/08/12/labrador-muzzle-dog-muzzle-wire.jpg

МВР сржа, Аеродром попушти - кучињата слободни

Министерството за внатрешни работи е надлежно да ги санкционира сопствениците на кучиња кои не им ставиле заштитна маска на своите миленици доколку тие претставуваат опасност за јавниот ред и мир.

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/08/11/ksm.jpg

Барање на итен демант од страна на Кинолошкиот Сојуз на Македонија по повод објавата на Кинолошко друшство - Бегеј

Почитувани посетители на Купимиленик.мк , кинолози и љубители на кинологијата , иритирани од објавата на Кинолошкото друштво Бегеј.....

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/08/11/X.jpg

Ова се победниците на World Dog Show - Хелсинки 2014

Почитувани , вчера со свечено затворање се затвори Светското првенство за сите раси на кучиња во Хелсинки,продолжен викенд во знакот на кинологијата и натпреварувањето во убавина.

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/08/11/1.jpg

Нови правила за чување домашни миленици

На влезната врата секој сопственик на куче треба да постави табла со која се укажува на присуство на куче, без разлика дали е опасно.

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/08/09/10589495_776455589060495_917973372_n.jpg

Македонија со Светски Шампион во Хелсинки !!!

Македонија со Светски Шампион во Хелсинки !!! Еден преставник во Хелсинки ама ВРЕДЕН , нашиот преставник на Светската изложба се враќа со злато и прво место - СВЕТСКИ ШАМПИОН !!!

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/08/09/1.jpg

World Dog Show 2014 Helsinki

Почитувани посетители , како што и веќе предходно информираме , во тек е најголемото случување во светот на Кинологијата а тоа е Светското првенство 2014 !!!

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/08/07/10007523_499836323484442_7922082769667856490_n.jpg

МВР: ЗАШТИТНИ МАСКИ САМО ЗА АГРЕСИВНИТЕ ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ

МВР одговори на претставката на здружението „Анима Мунди“, кое реагираше откако неколкумина граѓани од општината Аеродром деновиве беа казнети бидејќи нивните миленици не носеле заштитни маски.

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/08/04/Vudi.jpg

Тага за починатиот газда: Вуди гладувал со месеци и одбивал да ја напушти куќата

Оваа приказна има среќен крај – она што ќе се случи со кучето Вуди нема да ве остави рамнодушни. Погледнете ја неговата приказна. Кога минатата година сопственикот на кучето со име Вуди починал, за жал, никој не сакал да го вдоми, а ниту самиот Вуди не сакал да има нов сопственик.

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/07/21/Screenshot_2.jpg

Извинувањето на Чарли

Погледнете како кучето Чарли се извинува на бебето бидејќи ја земал нејзината играчка. Откако го слушна нејзиното плачење, Чарли одлучи да ја поправи ситуацијата како најдобро знае. Погледнете го најслаткото извинување.

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/07/18/c.jpg

Внимание при набавка на миленик !!! Откриени нови фарми за кучиња од кој дел завршуваат и во Македонија !!!

Внимание при набавка на миленик !!! Откриени нови фарми за кучиња од кој дел завршуваат и во Македонија !!!

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/07/18/Screenshot_1.jpg

Лавот го нападна човекот со ЉУБОВ !!!

Ова видео ќе ви го разнежни срцето и ќе ви го разубави денот !

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/07/17/1.jpg

Дали кучињата се далтонисти

Врз основа на форма и мирисот кучето ќе може лесно да ја забележи портокаловата топка во зелената трева, иако - врз основа на резултатите од истражувањето тој не гледа никаква разлика во бојата на предметите и површината. Ако конкретно сакате да ја видите способноста за распознавање на боите кај кучето како визуелна...

http://img.kupimilenik.mk/medium_pics/2014/07/14/dog_days_of_summer.jpg

Летните температури и возењето на вашето куче

Со оглед на тоа дека летото е веќе тука треба да се обрне внимание на топлината која кучињата тешко ја поднесуваат. Важно е да се напомене дека кучињата се разладуваат само преку јазикот и дишењето. Зошто треба да се посвети посебно внимание на кучето да не е изложено на директна сончева светлина и да има доволно вода и сенка

/style/images/nat-sl-left.jpg /style/images/nat-sl-right.jpg
http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2014/07/21/3ti6.jpg.jpg http://img.kupimilenik.mk/natprevari/1mesto.png
Кинолошки викенд ЦАЦИБ Маврово 2014

Кинолошки викенд ЦАЦИБ Маврово 2014 низ фотографии

http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2014/04/13/unnamed.jpg http://img.kupimilenik.mk/natprevari/1mesto.png
Меѓународна изложба за сите раси на кучиња CACIB Скопје 12.04.14

Почитувани посетители на нашиот портал , ве известуваме за најновото Кинолошко случување кое се оддржа во нашата земја а тоа е популарниот CACIB Скопје.

http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/10/08/Picture 1046.jpg http://img.kupimilenik.mk/natprevari/1mesto.png
Прва ревијална изложба за сите раси на кучиња во Радовиш

Викендов се оддржа долго најавуваната ревијална изложба за сите раси на кучиња во Радовиш !!!

http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/09/14/Picture 526.jpg http://img.kupimilenik.mk/natprevari/1mesto.png
2-ра Ревијална Изложба во Кичево (14.09.13)

Почитувани посетитени , со особена чест и задоволство ве известуваме и информираме за денес оддржаната 2-ра ревијална излозба во прекрасното Кичево!

http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/08/28/DSC_4586.jpg http://img.kupimilenik.mk/natprevari/1mesto.png
Охридска Кинолошка недела !!! Бонус фотки & Интересни моменти !

Охридска Кинолошка недела !!! Бонус фотки & Интересни моменти !

http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/08/23/DSC_4763.jpg http://img.kupimilenik.mk/natprevari/1mesto.png
Охридска Кинолошка недела - III ден !!!

III ти ден од Кинолошката недела во Охрид !!!

http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/08/21/DSC_3828.JPG http://img.kupimilenik.mk/natprevari/1mesto.png
Охридска Кинолошка недела - II ден !!!

Охридска Кинолошка недела - II ден !!! Денеска после 6 часовно траење на 3 изложби успешно заврши и вториот ден од Кинолошката недела во Охрид.

http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/06/06/960017_580725978633973_56394118_n.jpg http://img.kupimilenik.mk/natprevari/1mesto.png
Најава - ЦАЦ Скопје 29.06.13 - Прва ноќна изложба во Македонија !!!

Почитувани посетители на Купимиленик.мк , ве информираме за најавата за организација за првата ноќна изложба во Македонија ЦАЦ Скопје !!!

http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/05/21/Picture 530.jpg http://img.kupimilenik.mk/natprevari/1mesto.png
CAC СВ.Николе 19.05.13

Почитувани посетители на нашиот портал , ве информираме за последното Кинолошко случување во нашата земја,се работи за ЦАЦ Св.Николе при организација на Кинолошкото друшство Балканец од Св.Николе.

http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/05/15/400717_10151550565873991_612751857_n.jpg http://img.kupimilenik.mk/natprevari/1mesto.png
Најава - Кинолошка Недела Охрид 2013 !!!

Почитувани посетители на порталот Купимиленик.мк , кинолози,љубители на Кинологијата , одгледувачи и љубители на кучињата, кинолошкиот сојуз на Македонија ја најавува Кинолошката недела во Охрид !!!

ВИДЕО & МИЛЕНИЦИ НАБАВЕНИ ПРЕКУ КУПИМИЛЕНИК
http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/08/30/w.jpg
http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/08/30/DSCF6724.JPG
http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/08/30/Gaus 1.jpg
http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/01/13/409209_4943759555249_910510342_n.jpg
http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2013/01/13/P1125317.JPG
http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2012/11/04/565926_10151212175220270_1034468415_n.jpg
http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2012/11/04/ghfhddf.jpg
http://img.kupimilenik.mk/thumb_pics/2012/10/25/aa.jpg